пятница, 22 апреля 2016 г.

Nic wyraźnie nie zaznaczy projektu trawnika ewentualnie rabaty jak niskie żywe ogrodzenie.

Niesłychanie wysokie, bo aż dwumetrowe plot stanowi barierę nie do przejścia, a w przypadku potrzeby przesłania sąsiadujące domy oraz ulice. Żeby otworzyć taki plot rośliny sadzimy naokoło krawędzi posiadłości. Jeśli mamy dużo miejsca, w największym stopniu „gospodarny" będzie żywopłot o pokroju normalnym, np. z leszczyny, która dodatkowo rodzi orzeszki. Jeśli pragniemy by nasze żywe plot było niezwykle strzeliste a zarazem cienkie to w cieniu wolno je ukształtować z limaku pospolitego, grabu powszechnego ewentualnie klonu polnego. Należy mieć na uwadze jednak, że gdy rośliny nas przerosną, ich obcinanie może być bardzo kłopotliwe.

Nic wyraźnie nie uwydatni krawędzi trawy bądź kwietnika jak niskie żywe ogrodzenie.

W miejscu zacienionym, gdzie podobnie trawa, jak i kwiaty czasami nie chcą dobrze wzrastać w wskazanych terenach, niewielkie krzewy potrafią utrzymać naturalne bogactwo w ryzach czy tez osłonią gołe place gleby. Ładnie przycięty nieduży żywopłot sam notabene robi za dekoracje ogródka. Na zielone parkany nadaje się porzeczka alpejska i bukszpan. Na wiosnę tylko ploty formowane zakwitają z pigwowca japońskiego (jego paki kwiatowe wyrastają na starszych witkach, których się już nie redukuje), nie tak obficie jak na słońcu, jednak wszak w mrocznych zakątkach każdy kwiat jest widoczny. Jesienią zaś upiększają je zgrabne jabłuszka, jakie można wykorzystać na konfitury.

Niewysokie ewentualnie wysokie zielone ogrodzenia można otrzymać z drzew iglastych.

Niestety, krzewy z tej grupy często są o wiele bardziej kosztowne niż drzewa liściaste. Z nich najlepiej znosi cień cis zwyczajny. Na ogól szeroko się rozrasta i należny go obcinać, przecież jego przemianę Fastigiata Robusta można zostawić sam jeden.Powinien się w mgnieniu oka wschodził i uratuje kolumnowy zarys.

Gdyby wasz kącik jest dosyć zacieniony, pożądane byłoby aby roślinny ostrokół rozświetlić kolorowymi zmazami. Poniektóre z cienioznośnych wariantów maja wariacji o płowych lub pstrych liściach: np. cis Aurea decora, ligustr oklepany Aureum a dereń rozłogowy Argenteomarginata. Co prawda ich jasne barwy są w największym stopniu przemawiającego w słońcu, mimo to nawet w cieniu listowie ostają dość jasne, jakby oświetlone promieniami.

Комментариев нет:

Отправить комментарий