вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe płoty z drewna

Trwałe płoty z drewna

Niepoprawnie zabezpieczone ogrodzenia drewniane w mgnieniu oka się eksploatują i mogą nieodwracalnie zgubić swój dotychczasowy wdzięk i własności. Decydując się na zastosowanie drewna na płot warto poznać sposoby konserwacji oraz pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy zdołamy upajać się jego pięknem przez wiele lat.

Wszelkie prace konserwujące ogrodzenie z drewna wypada zacząć od poprawnego oraz starannego przygotowania materiału na płot, gdyż od tego zależy wynik końcowy naszych prac. Przed zastosowaniem produktów do ochrony i dekoracji płotów z drzewa istotne jest sprawdzenie, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie dźwiga symptomów biokorozji. Nie wcześniej niż po zwieńczeniu obróbki drzewa na płot zdołamy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Pielęgnację, przede wszystkim w przypadku gołego drewna ogrodzeniowego, powinniśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok achromatycznego impregnatu fachowego, który chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i insektami. Gdy zabezpieczymy już nasze płot przed postępem biokorozji, trzeba nanosić kolejne preparaty, które konserwują je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeżeli pragniemy zdołać zachować naturalny odcień drzewa naszego płotu, powinniśmy zastosować achromatyczny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu określonego pigmentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący lub lakierobejcę.

W pierwszym wypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, ochroni płot od wewnątrz, ale nie stworzy na jego powierzchni zabezpieczającego filmu. Ochronione w ten sposób płot pozostanie matowe i naturalne w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej i trwalszej asekuracji ogrodzenia, powinniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na nawierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który skuteczniej niż w wypadku impregnatu zabezpieczy płot przed negatywnym działaniem elementów atmosferycznych.

Jak widać by płoty z drzewa były trwałe trzeba poświęcić im wiele uwagi oraz opieki.

Zupełnie inaczej jest w wypadku płotów plastikowych. Ten typ ogrodzeń jest w pełni wytrzymała na warunki atmosferyczne na skutek czego nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia z plastiku nie ulegają również biokorozji w następstwie tego dogadzają swoim właścicielom przez długie lata.

Комментариев нет:

Отправить комментарий